Turbo maakt geen geluid meer bij gas loslaten

Voor alles wat onder de motorkap zit
Plaats reactie
Gar308
Peugeot Newbie
Berichten: 3
Lid geworden op: 28 jan 2023, 18:24

Turbo maakt geen geluid meer bij gas loslaten

Bericht door Gar308 »

Hallo allemaal,

Auto: Peugeot 308 1.6 THP 150PK

Een tijd geleden werkte mijn turbo nog perfect, bij gas loslaten hoorde ik mijn schroefluchtklep netjes lucht laten ontsnappen.
Dit hield ineens op en kort erna kreeg ik de P0299 melding. Dit gebeurd nu standaard bij +/- 130km rijden.

Nu zit er inmiddels een nieuw turbinehuis op mijn turbo (gebroken bouten en zo), als ook een nieuwe schroefluchtklep.
Nog steeds geen fluit geluid bij gas loslaten en nog steeds P0299 melding.

Nu weet ik dat ik nog een aantal dingen moet testen zoals:
- Stelelement, deze schiet als je je vinger op het gaatje houdt, nog iets uit voordat ie vast staat. Weet niet of dat hoort of dat dat met bepaalde druk te maken heeft. Dit wil ik nog testen met een vacuum tester.

Maar wat ik mij eigenlijk afvraag. Is dat fluitje wat ik normaal hoorde bij gasloslaten normaal? If so, waar zou het nog meer aan kunnen liggen?

Met vriendelijke groet,

Gary
Plaats reactie

Terug naar “Motorisch (308-T7)”